İletişim ve Danışma Hattı: Tel: 0536 950 10 16 Türkçe

Esma-ül Hüsnanın Faydaları

 

Esma-ül Hüsnanın Faydaları

 

Allah, Allah, Allah, esmasının zikrine devam eden kişinin derecesi hem Allah katında hem de insanlar katında muazzam ölçüde artmaya başlar. Bu etki kendini kısa sürede gösterir. Allah zikri çeken bir insan diğer insanlar arasında sevilen, sayılan,saygı gören sözü geçen kıymetli bir insan olur. Ettiği dualar  kabul görür.

 

Zikrin İç yüzü

 

Zikir belli özel esmalar zikredilerek art arda zikir yapılarak insanı belli bir frekansa sokar. Bu frekansta insanda kapalı olan letaif adı verilen noktalar açılır. kafanın alın orta bölgesinde 3. göz adı verilen ve tasavvufta nefsi natıka olarak geçen bölge açılır. Kalp letaifi, sır ruh ahva letaifleri zikir yolu ile tek tek açılır. Böylece insan bu boyuttan sıçrama yaparak başka boyutların perdelerini aralamaya başlar. Araladığı perdeler de kontrol altındadır yani kısmet edildiği kadarını görebilir. Zikrin çekilecek belli sayıları ve günleri ve zamanları vardır. Allah'ın 99 esmaül hüsnasının her biri farklı melekeleri idrak etmemize yardımcı olur. Çok ilim sahibi olmak isteyen bir insan "El Aliym" ismi şerifini her gün tekerrür etmeyi adet edinirse, ufku birden bire açılabilir. Zengin olmak isteyen ve hayırlı yoldan bunu isteyen insan "El Muğni" ismi şerifini zikreder ve sabah namazlarında yatsı namazından sonra gece uyurken zikirlerine devam ettiğinde, bazı kapıların açıldığını ve işlerin kolaylaştığını görebilir. Zikir her hayırlı kapının anahtarıdır.

 

Hintli Bilgelerde OM mantrası

 

Hintliler de bin yıllar öncesinden beri, AUM ya da OM olarak telafüz edilen ve “yaratan yürüten ve yok eden “ anlamına gelen AUM mantrasını meditasyon aracı olarak kullandılar ve kullanmaya devam ediyorlar. Bu da onların bir nevi zikridir. Onlar da bu kelimeyi kullanarak belli bir sayıdan sonra, çeşitli trans hallerine girerler. 3. Güz adını verdikleri noktayı açarlar. Sonra astral alemlerde yolculuklar başlar.  Ahmet Hulusi bir keresinde bir bara giderek barda içki içenlere zikir yapmayı öğütlediğinden bahseder. İçki içenler zikir yapmaya devam etmişler ve içki gibi çok kötü alışkanlığı bırakmayı başarmışlar. Hatta bazıları hacca gitmiş tövbe etmiş ve doğru yola varmışlardır. Zikrin gücünü hafife almamak gerekir.

 

Medyum - medyumefendi.com - Arama Kelimeleri

 

  • esmaül hüsna faziletleri
  • esmaül hüsna sırları
  • esmaül hüsna oku
  • esmaül hüsna anlamları
  • esmaül hüsna ilahisi
  • esmaül hüsna dinle
  • esmaül hüsna isimleri