İletişim ve Danışma Hattı: Tel: 0536 950 10 16 Türkçe

Ledun İlmi Nedir

 

Ledun İlmi Nedir

 

Ledun ilmi kimi gizli ilmleri temsil etmektedir sezgi ilham ilahi feyz şeklinde gelen bilgiler, Salih yüksek imanlı dini tam –bütün evliya mertebesindeki kişilere gelir. ledun ilmi insan içine doğan yüksek sezgilerle ortaya çıkan gizli hakikatleri de barındırmaktadır. Ledun ilmi alimlerden çok Arif insanlara bahşedilen bir ilimdir eşyanın hakiki tabiatı hakkında kişinin bilgi sahibi olması daha doğrusu gerçeği hakkıyla bilmesi mümkün olur.

 

Tasavvuf alanında derinleşme

 

 Elbette bu dereceye varmak için kişinin tasavvuf alanında büyük derinlemesine terbiye alması belirlenen sayılarda belli zamanlarda zikirlerini Aksatmaması ve böylece Kalpteki Siyah noktaların tamamen temizlenmesi gerekir. Hülasa temiz kalpli olmayan bir insana ledun ilmi bahşedilmez. ledun ilmi bahşedilen bir kimsenin evliya makamında olması gerekir. Yoğun bir zikir faaliyeti sürdüren insanlarda öte alemlerden çeşitli görüntüler yansımalar ortaya çıkmaktadır.

Tasavvuf yolunda yeni ilerleyen insanların, öte alemlerden aldıkları bu görüntülerin gerçekliği sorgulanmalıdır ki bu zatlar, kendi şeyhlerine gördükleri görüntüleri aktarırlar ve hakikatlerini onlardan öğrenirler.

 

Evliyalar ve Fiziksel Alemin Ötesi

 

 İlahi feyz yoluyla bir takım bilgiler bu yüksek mertebedeki insanlara doğar. Ve bu insanlar karanlık dünyada bir ışık olarak diğer insanları aydınlatmaktadırlar. Allah indinde zaman mekan sınırlamalarını bir önemi yoktur bu iki engel bedenli insan için vardır. Ruh için maddi alemde kısıtlanma geçici bir imtihan nedeni iledir ve ruh bu fiziksel aleme geçici bir imtihan için gönderilerek bedene bağlanır. Esasen bedenin içinde ruh yoktur. Bedenin tüm hareketleri bilinç alanı içerisinde, bu iki alandan uzak olan ruha bir ayna misali gösterilmektedir. Ruh, bedenin yaptıklarından sorumludur. Söz gelimi bir insan beynini açtığımızda onun içinde bir ruh göremeyiz. Ancak dış alemden gelen görüntülerin beynin ilgili merkezinde yorumlanmasını ve değerlendirmesini yapacak bir güç vardır. Bilim, henüz bu gücün ne olduğunu bulmuş değildir. Ruh madde alemine intikal etmediğinden, bilimin ruh ile buluşması da mümkün olmaz. Evliyalar, fiziksel alemin üstünde, aynı anda birkaç yerde olabilme, çok uzaklarda olup biteni yüksek sezgilerle idrak edebilme gibi melekelerle ödüllendirilirler. Bahşedilen hediyelerin en önemlisi de ledun ilmidir.

 

Medyum - medyumefendi.com - Arama Kelimeleri

 

  • ledün ilmi sahipleri
  • ilmi ledün sırları
  • ledün ilmi kimlere verilir
  • ilmi ledün duası
  • ledün ilmi ile ilgili ayetler
  • ledün ilmi ile ilgili kitaplar