İletişim ve Danışma Hattı: Tel: 0536 950 10 16 Türkçe

Muska Nedir

 

Muska Nedir

 

Sihirli bir etkisi olan muska aslında vefk olarak da bilinmektedir. Vefk  dediğimizi şey temiz bir kağıda ya da temiz bir beze veya metalik bir parçaya çizilen geometrik şekillerin içerisine daha önceden Ebced hesabıyla titizlikle alınmış kişi bilgilerinin Esmaül Hüsna ve göreve çağrılacak hizmetlilerin isimleri belli bir düzende ve oranda bu geometrik şekillerin içine yerleştirilmesiyle ve hazırlanan muskanın kapatılmasıyla birtakım gizliliği güçlerin istenen eylemleri yaptırmasının umut edildiği özel kağıtlardır. Bir deri parçasına üçgen veya kare şeklinde kapatılırlar. Kişinin üzerinde taşıması gerekir. Muska belaları uzaklaştırmak, kısmet açmak nazar etkisini yok etmek gibi niyetlerle hazırlanabilir. Bazen de Nitekim binlerce yıldır insanlar çeşitli coğrafyalarda çeşitli kültürlerde büyü yapma eylemini gerçekleştirmektedirler. Muskalar ise kişiyi tehlikelerden korumak kişiyi Nazar etkisinden korumak ve kötü Enerjileri def etmek üzere ya da Musallat olmuş Kötü niyetli cinleri uzaklaştırmak üzere sistematik olarak özel dualarla zikirlerle hazırlanan bir vefk olarak görülebilir.

 

Muskayı kimler Yazar

 

Muska yazmak için ilim almış bir hoca ya da bir medyum hoca etkili olabilir. Bunun için çok iyi bir Arapça dil bilgisi gerekir . Ayrıca kişinin Kuran-ı Kerim bilmesi gerekir. Kur’an-ı kerim’in tüm ayetleri birer şifa hazinesidir ancak hangi ayetin hangi olayların çözümü ve hayra sevki için olduğunu bilmek de bir ilim ister. Şüphesiz ki dünya üzerinde milyonlarca farklı sorunları olan insanlar vardır. Her insan, yaratıcısına yönelip tevekkül etmek zorundadır. O’ndan yardım dilemek zorundadır. Allah (c.c.) görünen ve görünmeyen evrenlerin tek sahibidir, Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyurur: (Ey Muhammed!) De ki: “Duanız olmasa, Rabbim size ne diye değer versin! Furkan 77. Ayet.

  

Bu ayeti kerimeden de anlaşılacağı gibi, bizim duamız olmasa hiçbir değerimiz yoktur. Muska da bir yazılı duadır. Muskanın bu cihette sonsuz yararları vardır. Bizlere kapalı olan gelecek zamanda başımıza gelmesi muhtemel sonsuz sayıda bela ve musibetten uzak kalabilmek için duanın gücünü kullanmayı ihmal etmememiz gerekir. Her derdin mutlaka bu dünyada bir çözümü vardır. Bu iman ve bilinçle tevekkül etmemiz gerekir.

 

Medyum - medyumefendi.com - Arama Kelimeleri

 

  • muska nedir nasıl yapılır
  • muska çeşitleri
  • muska nasıl bozulur
  • muska nedir diyanet
  • kötülük için yapılan muska nasıl anlaşılır
  • kırgız muskası nedir
  • muska günahmı
  • muska çeşitleri